BAHA hoortoestel met softband
Een BAHA hoortoestel is een botverankerd hoortoestel, waarbij het geluid overgebracht wordt via trillingen. Het implantaat is een trilblokje dat operatief in de schedel wordt vastgezet. Een BAHA hoortoestel met softband is voor kinderen die te jong zijn voor een operatie. Zij krijgen een elastische band om het hoofd dat het trilblokje bij het oor bevestigd houdt.
Deze vergoeding betreft alleen het BAHA hoortoestel met softband, voor kinderen. Het botverankerde model valt niet onder het hulpmiddelenreglement, maar onder de ziekenhuiszorg.
Vergoeding
Als u een basisverzekering én een aanvullende verzekering heeft bij DSW kijk dan bij beide hieronder voor de totale vergoeding. Let erop dat u voldoet aan de voorwaarden om voor vergoeding in aanmerking te komen.
basisverzekering
100% vergoeding bij gecontracteerde zorg. Dit hulpmiddel wordt in bruikleen geleverd.
Zie 'Leverancier zonder contract' voor de vergoeding die u ontvangt als u naar een leverancier gaat waarmee DSW geen contract heeft afgesloten.
aanvullende verzekeringen
Kies hieronder een aanvullende verzekering:
Zelf betalen
Het deel dat boven de maximale vergoeding uitkomt, betaalt u zelf. Daarnaast kan er nog sprake zijn van een eigen risico of eigen bijdrage.
Eigen risico
Nee, deze vergoeding telt niet mee voor uw eigen risico.
Eigen bijdrage
Nee, er geldt geen eigen bijdrage.
Leverancier zonder contract
Wij hebben met diverse leveranciers van hulpmiddelen overeenkomsten afgesloten. Wij maken in deze overeenkomsten afspraken over de kwaliteit, garantie, levering en service. Wanneer u ervoor kiest een hulpmiddel aan te schaffen via een niet gecontracteerde leverancier, moet er altijd vooraf een machtiging worden aangevraagd. Indien DSW Zorgverzekeraar akkoord gaat met vergoeding van een hulpmiddel via een niet-gecontracteerde leverancier, wordt het bedrag van de vergoeding op de machtiging vermeld en wordt het bedrag na ontvangst van de nota in één keer betaald. Indien een verzekerde een hulpmiddel dat in bruikleen wordt verschaft betrekt van een niet-gecontracteerde leverancier, vindt vergoeding plaats tot ten hoogste de kosten die DSW Zorgverzekeraar zou hebben gemaakt bij de verstrekking van een hulpmiddel in bruikleen van vergelijkbare kwaliteit, inclusief afleveringskosten en kosten voor (periodiek) onderhoud, via een gecontracteerde leverancier. De hoogte van de vergoeding kan vooraf worden opgevraagd bij DSW Zorgverzekeraar.
Voorwaarden
De eisen om voor vergoeding in aanmerking te komen, hebben we hieronder voor u op een rij gezet. Ook leggen we u uit wat u zelf nog moet regelen.
Vergoedingseisen
Gebruikerstermijn
De gemiddelde gebruikstermijn van dit hulpmiddel is 5 jaar.
BAHA voor kinderen jongen dan 18
Voor kinderen jonger dan 18 jaar behoort een BAHA hoortoestel met softband tot de functiegerichte omschrijving van hulpmiddelen ter correctie van stoornissen in de hoorfunctie. De BAHA op softband wordt in bruikleen verstrekt.
Zelf regelen
Eerste aanvraag
Om voor vergoeding in aanmerking te komen heeft u toestemming nodig van DSW. Wij hebben een schriftelijke aanvraag nodig inclusief audiogram van uw KNO-arts of het audiologisch centrum, met een offerte van de leverancier.
Herhalen aanvraag
Voor herhaling (opnieuw verkrijgen) van het hulpmiddel hebben we een offerte van de leverancier en een audiogram nodig.
Problemen met het hulpmiddel
Als er iets aan de hand is met uw hulpmiddel, neem dan contact op met de leverancier.